fbpx

Exin Group

Ushqyerja e lëkurës qysh në ditët e para të jetës ka shumë rëndësi, kjo sepse e parandalon tharjen dhe skuqjen e lëkurës te bebet.

I tillë është kremi special nga brendi gjerman “Bubchen”.

Ky krem ka përmbajtje plotësisht natyrale dhe lehtë të pranueshme nga lëkura.

Për shkak të përmbajtjes është i përshtatshëm për foshnjet e porsalindura.

Por jo vetëm të posalindurit kanë përfitime nga ky krem, ai është i përshtatshëm edhe për mbrojtjen e lëkurës së të rriturve nga plasaritjet.

E gjitha falë përmbajtjes së tij super speciale me panthenol, vaj peshku, vitamin E, kamomil dhe allantoinë. 

E rëndësishme është të theksohet se nuk përmban vaj parafine, apo aroma që shkaktojnë alergji.

Ndërsa, kur zgjedhni shamponin për bebe kërkoni kombinimin me aloe vera, pantenol dhe kamomil, pH neutral, pa sapun, pa PEG-emulgator, pa ngjyra artificiale, pa konservues dhe nuk që shkakton lot.

Ky është shamponi i brendit gjerman “Bubchen” për bebe që e mban të butë lëkurën e bebes.Ideal edhe për gjithë familjen.

Pas banjos, vajërat janë super të pranueshëm për bebet, përmes vajit kryhen dy funksione me përfitime shëndetësore, masazhi dhe ushqyerja e lëkurës.

Masazhi relakson beben dhe liron kolikat, derisa siguron gjumë të qetë, ndërsa lëkura ushqehet me substanca aktive me përbërje natyrale të acideve yndyrore.

Sigurisht se është ideal edhe për të rriturit dhe kjo falë përmbajtjes së saj me gjalp shea dhe vaj luledielli, pa ngjyra artificiale apo konservues.

E kur përfundoni larjen e masazhin, mos harroni kremën kremën për përkujdesje intensive për fytyrë e duar.

Kjo krem e brendit gjerman “Bubchen” është e përsosur për përdorim të përditshëm.

E përshtatshme për foshnjet e porsalindura dhe gjithë familje sepse përmban vaj bajamesh, dyll blete,

gjalp shea, allantoinë.

I gjeni në markete të mëdha, në barnatore por mund të bëni edhe porosi online.