fbpx

Exin Group

Momenti i bukur po vjen e ju sigurisht se po bëheni gati për ditën që do e prisni të voglin tuaj. 

Beba juaj meriton më të mirën dhe gjëja e parë që i vendoset në trup janë pelenat prandaj kujdes me përzgjedhjen e tyre. 

Unë rekomandoj pelenat Huggies Elite Soft të dizajnuara posaçërisht për të sapolindurit. 

Kanë materiale shumë të buta për lëkurën delikate të fëmijës si nga brenda ashtu edhe nga jashtë. 

Materiali unik bën që lëkura e bebes të mbetet e thatë. 

Shtresa e brendshme ka kanale absorbuese që thith dhe shpërndan në mënyrë të barabartë lëngun përgjatë gjithë gjatësisë së pelenës për të reduktuar njomjen dhe për të parandaluar uljen e pelenës.

Mikroporet lejojnë lëkurën të “marrë frymë”, ato sigurojnë qarkullimin e ajrit brenda pelenës. 

Huggies Elite Soft ka një brez elastik në mënyrë që pelena të ngjitet mirë në trup, por në të njëjtën kohë të mos shtyjë barkun dhe të fërkojë lëkurën delikate të foshnjës. 

Kur pelena është e lagur, një tregues i veçantë ndryshon ngjyrën kështu që është e mundur të përcaktohet se kur është koha për të ndërruar pelenën. 

Nuk kanë kimikate dhe janë ideale për përdorim që nga dita e parë e jetës. 

I kam rekomanduar gjithë jetën time sa kam punuar në Angli. 

Në Kosovë i gjeni në markete të mëdha, në barnatore por mund të bëni edhe porosi online. 

Me dashuri,

Razija

ReplyForward