Produktet tona

PASTRO, KUJDESU, MBROJU.

Ne ofrojmë produktet e duhura për çdo lëkurë dhe çdo
moshë për të mbrojtur në mënyrë optimale lëkurën.

Produktet tona

MEMAT, SHISHET DHE LODRAT PËR FOSHNJE.

BABY-NOVA është markë e NOVATEX GmbH company, me seli në Pattensen, Hanover në Gjermani.
Memat, shishet dhe lodrat për foshnje janë vetëm një pjesë e produkteve inovative të Baby Nova.

Produktet tona

HUGGIES 

Pelenat dhe letrat e lagëta më kualitative të brendit Huggies nga Amerika, tani edhe në Kosovë! Blej më të mirat për fëmijët tuaj!

Latest news

Stina e verës sigurisht se vjen me shumë energji, lojë jashtë shtëpisë e ekspozim në diell.  Profesionistët shëndetësorë rekomandojnë ekspozimin në diell për këto arsye:  1.Ndihmon në marrjen e vitaminës D.  2. E forcon sistemin imunitar të fëmijëve.  3. E rregullon ciklin e gjumit te fëmijët.  4.Redukton stresin dhe ankthin ...Lexo Më Shumë
Pelenat Huggies Elite Soft janë super të veçanta.  A e dini pse ?  Ja po i listoj arsyet:  1.Këto pelena kanë materiale shumë të buta.  2.Shtresa e brendshme inovative SoftAbsorb thith lagështinë dhe jashtëqitjet në disa sekonda.  3.Nga përthithja e shpejtë lëkura e foshnjes tuaj mbetet e thatë për një ...Lexo Më Shumë
Kalendula është bimë ndërsa lulja e saj përdoret për të bërë ilaçe.   Efektet e kalendulës në lëkurën e të posalindurve dhe fëmijëve të moshave të ndryshme, por edhe të riturve janë provuar nga ekspertë të ndryshëm.  Kremërat, shamponët, vajrat apo qumështi i trupit me përmbajtje të kalendulës kanë efekt hidratues, ...Lexo Më Shumë
Prej muajit të katërt të jetës bebet fillojnë të futin duart në gojë dhe kjo bëhet sfidë për prindërit sepse e kanë frikë higjienën e tyre.  Shumë herë ndodhin gabime të ndryshme nga ana e të rriturve të cilët puthin duart e fëmijëve e nuk i pastrojnë ato pastaj.  Unë ...Lexo Më Shumë
Lodrat janë shumë të dashura për fëmijët tuaj, prandaj ju duhet të përzgjedhni me kujdes miqtë e parë të fëmijëve tuaj.  Si rregull i artë është siguria, zgjedhni lodra me siguri të lartë, kualiteti nënkupton siguri për shëndetin e fëmijëve tuaj.  Lodrat duhet të kenë mbishkrimin CE që nënkupton se ...Lexo Më Shumë
Më lejoni të ju njoftoj se hallet e prindërve në pushimet verore kanë përfunduar.  Nëse fëmija urinon apo jashtëqitë derisa është në ujë ky nuk është problem i madh nëse ju i keni vendosur fëmijës paraprakisht pelenat e notit Huggies Little Swimmers.  Këto pelena janë krijuar nga materiali unik i ...Lexo Më Shumë
Lëkura e fëmijëve është e butë e ndjeshme dhe shumë e bukur, por kujdesi ndaj saj duhet të jetë i vazhdueshëm në çdo kohë.  Sidomos kur vjen stina e verës prindërit duhet pasur kujdes me ekspozimin në diell.  Rrezet e forta të diellit mund të shkaktojnë diegie e pastaj fëmija ...Lexo Më Shumë
Exin shpk së bashku me bashkpunëtorët organizon program me datën 4 Qershor, 2022. Lokacioni: Tokbashqe Ora: 13:00 – 17:30 Aktivitetet: Programi do te vazhdoje me aktivitete te ndryshme zbavitese per femije. Aktivitetet jane te parapara per femijet e grupmoshave nga 6 muaj deri ne 7 vjec. Per secilen grupmoshe do ...Lexo Më Shumë
Kamomili ka veti anti inflamatore duke ju falenderuar përmbajtjes së flavonoideve,  duke u përshtatur kështu me lëkurën e ndjeshme të bebeve. Prandaj unë rekomandoj që të mirëmbani lëkurën e bebes me krema me përmbajtje kamomili. Të tilla janë kremat e brendit gjerman "Bubchen". Të përsosura për mbrojtje të sigurt, përkujdesje të butë dhe ...Lexo Më Shumë