Elite Soft 1 (26 Cope), 2-5kg

6,50 

SKU: 52 Categories: , , Tags: , , ,

Description

Elite Soft 1 (26 Cope), 2-5kg

Projektuar për lëkurën delikate të një të porsalindur,
Pelena jonë më e butë,
Linjat e jastëkëve thithin lëngun mbrenda sekondave,
Xhepi i veçantë i brendshëm ndihmon në parandalimin e rrjedhjeve,
Materialet frymëmarrëse ndihmojnë në parandalimin e acarimit të lëkurës,
Treguesi i lagështisë ndryshon ngiyrën kur laget.
Vitamina E e shtuar nga vaji i embrionit të grurit qetëson dhe ushqen lëkurën e foshnjës.

Material hipoalergjik dhe i ekuilibruar me pH me ekstrakte natyrale të aloe verës, vitaminës E dhe kamomilit për të ndihmuar në mbajtjen e shëndetshme të lëkurës së foshnjës.

Tërhiqet shpejt nga lëkura e foshnjës, duke ndihmuar në mbajtjen e saj të thatë dhe të pastër.

Nxit qarkullimin e ajrit, i cili ndihmon për ta mbajtur lëkurën e foshnjës të thatë dhe të freskët.

Pelenat tona të thata dhe të frymëmarrjes janë provuar klinikisht që ndihmojnë në parandalimin e skuqjes së pelenave. Jastëku i butë dhe i strukturuar tërheq shpejt rrjedhjet e lëngshme larg lëkurës së fëmijës suaj.

HUGGIES® formulimi i pelenës së thatësisë dhe frymëmarrjes u provua klinikisht tek foshnjat dhe plotësoi kriteret për të ndihmuar në mënyrë të konsiderueshme parandalimin e skuqjes së pelenave ose dermatitit.

Pelenat tona përdorin vetëm 100% bimë natyrore të importuara materiale të bazuara nga Evropa.

Në Huggies®, ne e kuptojmë se nuk ka asgjë më të fuqishme se përqafimi i parë dhe çdo moment që pason. Kjo është arsyeja pse ne i kemi dizenjuar pelenat tona të ndjehen në të njëjtën mënyrë. Ne besojmë në përqafimin e nënës.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Elite Soft 1 (26 Cope), 2-5kg”

Your email address will not be published.