Vaj kozmetik për fëmijë “Calendula” / Calendula Pflege Öl 200ml

4,50 

Description

Vaj kozmetik për fëmijë “Calendula” / Calendula Pflege Öl 200ml

Vaji mund të përdoret për masazh dhe pastrim të butë të lëkurës së foshnjës. Kujdeset intensivisht, qetëson lëkurën dhe e bën atë të butë, ruan funksionin natyror mbrojtës të lëkurës. Obstetër dhe mjekë rekomandojnë Bübchen.
Kujdes i veçantë i butë për fëmijët që nga lindja dhe të rriturit me lëkurë të ndjeshme.
Përdoret për fëmijët që nga lindja dhe për të gjithë familjen!

Karakteristikat:
• me BIO-calendula
• me vaj bajame dhe jojoba
• me vaj luledielli
pa vaj
• pH neutral për lëkurën
• pa parabene
• pa ngjyra
• pa mikroplastikë
• efekt anti-inflamator
• mund të përdoret për neurodermatit
• produkt vegan
• tolerueshmëri e miratuar dermatologjikisht

Aplikimi:
Ngrohni disa pika në pëllëmbët e duarve dhe aplikojeni me lëvizje masazhi në lëkurë të thatë ose të lagur. Për të pastruar lëkurën në zonën e pelenës, aplikoni një sasi të vogël në një pambuk dhe pastroni butësisht lëkurën. Hiqni tepricën me një jastëk pambuku të thatë.  Frekuenca e përdorimit: Kujdesi dhe pastrimi i përditshëm Konsistenca: Vaj i lëngshëm transparent me erë neutrale Përbërësit kryesorë aktivë: BIO-kalendula, bajame, luledielli, vajra jojoba, vitaminë E Përbërësit: vaji i farës së Helianthus Annuus, vaji i farës së farave të prunusit Amygdalus, vaji i farës së farës Simmondsia Chinensis , Ekstrakt lulesh Calendula Officinalis, Vaj Soje Glicine, Parfum, Tokoferol

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Vaj kozmetik për fëmijë “Calendula” / Calendula Pflege Öl 200ml”

Your email address will not be published.