fbpx

Exin Group

Sigurisht se kur flasim për bimët që ndikojnë pozitivisht në shëndetin tonë të përgjithshëm apo në mirëmbajtjen e lëkurës, e kemi fjalën për bimët që përpunohen dhe i përdorim edhe si kremëra.

Kalendula është bimë barishtore që nuk është vetëm e bukur por ka efekte pozitive si për shëndetin ashtu edhe për pamjen.

Bio-kalendula e kultivuar dhe e kontrolluar ndihmon zhvillimin natural të lëkurës së shëndoshë.

E këtë kultivim e ka bërë brendi gjerman “Bubchen” duke sjellë për ju kremën për fytyrë “Calendula Baby Cream”.

Efekti qetësues dhe aftësia e kalendulës për rigjenerim të shpejtë të lëkurës e bën këtë krem veçanërisht të vlefshëm. 

Me kombinimin unik të substancave

efektive me bazë bimore, ai qetëson dhe mirëmbanë lëkurën e ndjeshme dhe të thatë të bebes suaj dhe zvogëlon humbjen e lagështisë.

Shpërndahet lehtë dhe absorbohet me lehtësi. Ideal edhe për të rritur.

Nuk ka vaj parafine, ngjyra artificiale apo konservues.

E gjeni në markete të mëdha, në barnatore por mund të bëni edhe porosi online.

× Si mund të ju ndihmojmë?