HUGGIES COMFORT 5 (42cope), 12-22kg (Jumbo)

15,00 

  • ALL: 1.755,00 L

SKU: 86 Categories: , Tags: , , ,

Description

HUGGIES COMFORT 5 (42cope), 12-22kg (Jumbo)

Rehati 24/7,
Kanalet aktive e thithin lagështinë dhe e shpërndajnë atë në mënyrë të barabartë dhe ulin varjen e pelenës nga mbushja,
Materiale që mundësojnë frymëmarrjen e lëkurës, brez i zgjatur, formësim anatomik midis këmbëve.
Vitamina E e shtuar nga vaji i embrionit të grurit qetëson dhe ushqen lëkurën e foshnjës.

Material hipoalergjik dhe i ekuilibruar me pH me ekstrakte natyrale të aloe verës, vitaminës E dhe kamomilit për të ndihmuar në mbajtjen e shëndetshme të lëkurës së foshnjës.

Tërhiqet shpejt nga lëkura e foshnjës, duke ndihmuar në mbajtjen e saj të thatë dhe të pastër.

Nxit qarkullimin e ajrit, i cili ndihmon për ta mbajtur lëkurën e foshnjës të thatë dhe të freskët.

Pelenat tona të thata dhe të frymëmarrjes janë provuar klinikisht që ndihmojnë në parandalimin e skuqjes së pelenave. Jastëku i butë dhe i strukturuar tërheq shpejt rrjedhjet e lëngshme larg lëkurës së fëmijës suaj.

HUGGIES® formulimi i pelenës së thatësisë dhe frymëmarrjes u provua klinikisht tek foshnjat dhe plotësoi kriteret për të ndihmuar në mënyrë të konsiderueshme parandalimin e skuqjes së pelenave ose dermatitit.

Pelenat tona përdorin vetëm 100% bimë natyrore të importuara materiale të bazuara nga Evropa.

Në Huggies®, ne e kuptojmë se nuk ka asgjë më të fuqishme se përqafimi i parë dhe çdo moment që pason. Kjo është arsyeja pse ne i kemi dizenjuar pelenat tona të ndjehen në të njëjtën mënyrë. Ne besojmë në përqafimin e nënës.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “HUGGIES COMFORT 5 (42cope), 12-22kg (Jumbo)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *