Vaj kozmetik për fëmijë “Calendula” 200ml

4,50 

  • ALL: 526,50 L

Description

Vaj kozmetik për fëmijë “Calendula” / Calendula Pflege Öl 200ml

Vaji mund të përdoret për masazh dhe pastrim të butë të lëkurës së foshnjës. Kujdeset intensivisht, qetëson lëkurën dhe e bën atë të butë, ruan funksionin natyror mbrojtës të lëkurës. Obstetër dhe mjekë rekomandojnë Bübchen.
Kujdes i veçantë i butë për fëmijët që nga lindja dhe të rriturit me lëkurë të ndjeshme.
Përdoret për fëmijët që nga lindja dhe për të gjithë familjen!

Karakteristikat:
• me BIO-calendula
• me vaj bajame dhe jojoba
• me vaj luledielli
pa vaj
• pH neutral për lëkurën
• pa parabene
• pa ngjyra
• pa mikroplastikë
• efekt anti-inflamator
• mund të përdoret për neurodermatit
• produkt vegan
• tolerueshmëri e miratuar dermatologjikisht

Aplikimi:
Ngrohni disa pika në pëllëmbët e duarve dhe aplikojeni me lëvizje masazhi në lëkurë të thatë ose të lagur. Për të pastruar lëkurën në zonën e pelenës, aplikoni një sasi të vogël në një pambuk dhe pastroni butësisht lëkurën. Hiqni tepricën me një jastëk pambuku të thatë.  Frekuenca e përdorimit: Kujdesi dhe pastrimi i përditshëm Konsistenca: Vaj i lëngshëm transparent me erë neutrale Përbërësit kryesorë aktivë: BIO-kalendula, bajame, luledielli, vajra jojoba, vitaminë E Përbërësit: vaji i farës së Helianthus Annuus, vaji i farës së farave të prunusit Amygdalus, vaji i farës së farës Simmondsia Chinensis , Ekstrakt lulesh Calendula Officinalis, Vaj Soje Glicine, Parfum, Tokoferol

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Vaj kozmetik për fëmijë “Calendula” 200ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *