Qumësht dielli për bebe dhe fëmijë me lëkurë të ndjeshme, LSF 50+, 100 ml

9,90 

  • ALL: 1.158,30 L

Description

Qumësht dielli për bebe dhe fëmijë me lëkurë të ndjeshme. Baby Sensitiv Sonnenlotion LSF 50+
100 ml
Qumështi i diellit për bebe dhe fëmijë LSF 50+ është krijuar posaçërisht për lëkurën e foshnjave dhe fëmijëve. Sistemi i filtrave UVA/UVB me një faktor të lartë mbrojtjeje prej 50+ mbron në mënyrë të besueshme lëkurën nga efektet e dëmshme të rrezeve të diellit. Qumështi përhapet lehtësisht në lëkurë, është i papërshkueshëm nga uji dhe siguron mbrojtje të menjëhershme ndaj rrezeve ultraviolet. Efektive menjëherë pas aplikimit.
Për foshnjat nga 6 muajsh dhe për të gjithë familjen
Për çfarë shërben:
Për mbrojtje nga rrezet UV
Karakteristikat:
• me filtra të integruar UVA/UVB
• mbrojtje e menjëhershme
• i papërshkueshëm nga uji
• me vitaminë E dhe vaj luledielli
• pa vaj mineral
• pH neutral për lëkurë
• pa oktokrilen
• pa parabene
•pa mikroplastikë
• tolerancë e provuar dermatologjikisht
• Produkt vegan
Aplikimi:
Aplikojeni me bollëk në trup dhe shpërndajeni mbi sipërfaqen e lëkurës përpara ekspozimit në diell. Shmangni kontaktin me sytë. Pas djersitjes, larjes dhe fërkimit, si dhe mbarimit të kohës së mbrojtjes, rekomandohet riaplikimi i kremit për të ruajtur nivelin e kërkuar të mbrojtjes.
Shmangni diellin intensiv të mesditës dhe mbrojini foshnjat dhe të vegjlit nga rrezet e diellit direkte.
Përdorimi:
Para daljes në diell dhe 250 minuta pas aplikimit të parë, nëse fëmija vazhdon të jetë në diell
Konsistenca:
Emulsion homogjen, pa erë, i bardhë ose pak i verdhë
Përbërësit kryesorë aktivë:
Filtra minerale dhe organokimikë, vitaminë E
Përbërësit :
Aqua, C12-15 Alkil Benzoat, Glicerinë, Dietilamino Hidroksibenzoil Heksil Benzoat, Etilheksil Salicilat, Dioksid Titani (nano), Dibutil Adipate, Oktildodekanol, Denat e Alkoolit, Alkool Cetearyl, Trishetilone Sterelocerilat Gjërami, Dietilheksil Stetearilate, Gjërami SteredocerilیTarila Akacia Senegal Gum disodium fosfat, acid kaprilhidroksamik, hidroksid natriumi, fosfat kaliumi, palmitat askortil, tokoferol, vaji i farës Helianthus Annuus.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Qumësht dielli për bebe dhe fëmijë me lëkurë të ndjeshme, LSF 50+, 100 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *